Dávej ber
Animovaný webseriál
Creative Pool 2022

Ve dvou bytech v pražském činžovním domě spolu sdílí nájem poněkud různorodá směsice lidí. V prvním bytě jsou dva dlouholetí kamarádi. Ve druhém se sešla spíše náhodná skupina spolubydlících, kteří nemají dost peněz na to, aby si mohli dovolit platit nájem samostatně. Někteří čerstvě dokončili nebo právě finišují studium na vysoké škole, jiní již chodí do práce. Spojuje je podobný způsob života, jehož nedílnou součástí je rekreační užívání širokého spektra drog a jisté volnomyšlenkářství, jež se projevuje otevřenými sexuálními vztahy a spontánností, která často způsobuje nečekané situace. Tento způsob života se ale začíná dostávat do kolize s pocitem některých z nich, že už je na čase dospět.

Matouš Valchář, Michael Přibil, Karel Větrovský

Michael Přibil vystudoval obor filmová studia na Filozofické fakultě̌ Univerzity Karlovy. V současnosti pracuje v České televizi jako redaktor programu. Má řadu zkušeností z filmové produkce, kde si prošel nejrůznějšími pozicemi (od komparzisty, přes kulisáka, runnera až po asistenta produkce) ve společnostech jako Sirena Film nebo Film United. Ve volném čase se věnuje psaní filmových scénářů.

Matouš Valchář je absolventem bakalářského studia na Fakultě umění a designu Ladislava Sutnara v oboru animovaná a interaktivní tvorba. Dále absolvoval magisterský obor filmová a televizní grafika na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Mezi jeho úspěchy patří hlavní studentská cena na festivalech Animafest v Záhřebu 2019 a New Chitose airport animation festival v Japonsku pro jeho loutkový film O tom co potom (na scénáři spolupracoval Karel Větrovský) a hlavní cena na Bizárfestu za film Červený a modrý v kostele. Většina jeho realizovaných filmů se dostala do výběru evropských festivalů, věnovaných animovanému a krátkému filmu (Aneccy, Corto Imola Festival, Anifilm, Fest Anča a další). Loutkám se nevěnuje jen v animované tvorbě, ale i na divadle a v multimediálním projektu Televize Estráda. Jeho loutkové představení Luna je aktuálně k vidění ve Švandově divadle v Praze. Jako animátor se také podílí na natáčení celovečerním filmu Kristiny Dufkové Život k sežrání.

Karel Větrovský absolvoval obor sociologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a obor management na Podnikohospodářské fakultě VŠE. Ve filmové výrobě nabral zkušenosti u společností FilmBrigade a Wet Cat Pictures jako asistent produkce, kde se podílel také na alternativních distribučních strategiích nezávislých dokumentů. Aktuálně pracuje pro jeden nejmenovaný mediální dům, jako webový a obsahový analytik, kde pomáhá vybírat klíčový obsah a tematické zaměření pro jeho internetové uživatele.