Nekonečno Nekonečen: Slaměná
Minisérie pro děti i dospělé
Creative Pool 2024

Obtížným tématům se tvorba zaměřená pro děti většinou vyhýbá.

V rámci naší minisérie je chceme představit nenásilnou formou a nedělat z nich “bubáka”. Naše generace dospělých má ještě tu výhodu, že vyrostla v analogovém světě a byla vychována na zcela jiném principu obsahu, který bychom chtěli tímto projektem oživit. 

Kombinujeme klasické animační postupy ve stylu Karla Zemana s hranými pasážemi. Každý díl rámuje hudební skladba od současného umělce složená na dané téma.

V pilotním díle se zabýváme vyrovnáním se smrtí osoby blízké.

Smuteční hostina se odehrává částečně uvnitř statku a na dvorku. Pro malého Jonáše žádná velká zábava. Od babičky dostává kazetu a walkmana a začne mu v uších hrát “Slaměná” od interpreta 7krát3. Písnička nás přenese do slaměného světa a začíná fantaskní příběh Jonášova dědy, jak poznal babičku.

Veronika Jelšíková, Petr Vlček

Veronika Jelšíková je režisérka a producentka z Prahy. Vystudovala FAMU, produkci a absolvovala pobyt v Los Angeles na umělecké škole CalArts, kde studovala režijní program. Její režijní debut, krátký film Golden Delicious získal cenu Nespresso Talents na KVIFF a další zlatá ocenění na festivalech vertikálního filmu. Další úspěchy sklidila se spotem Advertising Needs More Women, za který získala zlatého Louskáčka v kategorii Young directors. Za hudební klip Vojín Ryan pro 7krát3 byla nominována na ceny Anděl za videoklip roku. Od té doby natočila několik reklam a hudebních videoklipů a momentálně dokončila svůj debutní film Cestovatel.

Petr Vlček v současné době studuje režii na FAMU. Mimo tvorby krátkých filmů se věnuje hlavně hudebním videoklipům. Jeho loňský videoklip pro skupinu Iggyy Mayerov, který prozkoumával techniky Karla Zemana, bude promítán na prestižních Berlin Music Video Awards. V roce 2020 byl nominován na Ceny Anděl za Videoklip roku. Jeho tvorbu provází hravost, zkoumání žánrů a silný vizuální cit.