Spektrum
Dramedy série
Creative Pool 2024

David se stěhuje z malého slovenského města do Prahy aby nastoupil na novou střední školu, ale hlavně aby unikl očekáváním svých konzervativních rodičů. Viktor pochází z liberální české rodiny a většinu volného času tráví sportem. Jeho dlouhodobý vztah s přítelkyní Gabi se v poslední době rozpadá.

Setkání s Davidem působí jako katalyzátor změn, které Viktor dlouho odsouval. Na školním výletě dochází k prvnímu romantickému setkání. Začínají spolu chodit a nově vzniklý queer vztah překvapuje jejich okolí. Mladá láska bude muset čelit mnoha výzvám: náboženským přesvědčením, rodinným očekáváním a heteronormativnímu pohledu společnosti.

Igor Smitka, Klára Mamojková a Wanda Kaprálová

Igor Smitka je slovenský režisér žijící v Praze. Během studia fotografie na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě se začal taktéž věnovat filmu a audiovizuální tvorbě. Po několika letech intenzivní práce v kameramanském oboru Igor postupně prošel k režii vlastních krátkých filmů, všechny v propojení silných aktivistických témat. Médium filmu rád používá jako nástroj k společenskému osvobození, vyprávějící příběhy menšin a queer subkultur.

Klára Mamojková je slovenská producentka sídlící v Praze. Studovala filmovou teorii, genderová studia a filmovou produkci na FAMU. V roce 2020 spolu s Wandou Kaprálovou spoluzaložily produkční společnost CLAW films, která se zaměřuje na inovativní kinematografii mladých tvůrců*kyň hledajících nové přístupy v reprezentaci sociálních, environmentálních a queer témat. V různých fázích vývoje nebo produkce v současné době pracují na projektech, které byly prezentovány na workshopech a mezinárodních pitchingových fórech jako CPH:FORUM, Midpoint, East Doc Platform nebo Berlinale Talents.