Sunny Boys
Celovečerní film
Creative Pool 2022

Třicetiletý Jiří je životem zklamaný snílek a postupně čím dál větší sociopat, který se neúspěšně snaží prorazit v hudebním průmyslu. Nejvíce jej fascinují boybandy, protože naivně věří v jejich nezlomné kolektivní přátelství. Po neúspěšném přežívání v Praze, vyhoření v pěvecké soutěži a náhlé zprávě o úmrtí svého dědy, se vrací do rodného maloměsta, kde zdědil dům a nemalý finanční obnos. Tohle dědictví mu vnukne nový plán, jak proměnit své sny ve skutečnost. Ze sklepního prostoru domu nechá vybudovat zkušebnu, do níž se mu, vesměs díky souhře náhod, podaří unést tři mladé muže, Dominika, Sena a Antonína, aby s nimi vytvořil boyband a nahráli demo. Unesení se k jeho plánu staví zpočátku s odporem a soustředí se na vlastní problémy, ale postupně se jim na Jiřího programu začíná cosi zamlouvat. Policie se snaží zjistit, co stojí za trojicí náhlých zmizení, ale nedaří se jí najít žádnou stopu. I bez její pomoci se ale vězněným nakonec podaří dostat na svobodu a Jiří končí v psychiatrické léčebně. Trojice mužů však odhalí tajemství Jiřího minulosti, znovu jej navštíví a jeho projekt tak možná přece jen bude mít smysl.

Alice Krajčírová, Jan Kubíček

Jan Kubíček studoval nejdřív grafiku, pak intermédia, magisterský titul má z oboru fotografie. Nyní pracuje na plný úvazek jako promítač na FAMU. Roku 2020 založil vlastní vizuální projekt Graffiti Repairs, zabývající se technickým vizuálním značením. Společně s newyorským umělcem a producentem známým pod jménem Sporting Life vytvořili krátký film „ghost story”, v němž pracují s různými prostorovými graffiti repairs objekty v prostředí virtuální reality.

Alice Krajčírová absolvovala katedru scenáristiky a dramaturgie na FAMU. Krátké filmy podle jejích scénářů se promítaly na řadě festivalů. Podílela se na scénáři k celovečernímu filmu Domovina, spolupracuje na krátkém experimentálním filmu Fata Morgana v režii umělkyně a fotografky Veroniky Čechmánkové nebo také na krátkém interaktivním animovaném VR projektu Tmání s Ondřejem Moravcem. Nejčerstvější scenáristickou zkušenost má s videoarty pro připravované Muzeum literatury s umělcem oceněným Cenou Jindřicha Chalupeckého 2021, Jakubem Jansou.